BEN KİMİM?

WEB OW1A2199-2

 

Benim adım Zeynep Dizmen. Evli ve 1 çocuk annesiyim. Üzerinde gece gündüz kafa yorduğum 2 yıllık Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi, Üsküdar Ünv. Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisansı ve İzmir 9 Eylül Ünv. Aile Danışmanlığı eğitimleri bu alandaki en önemli kilometre taşlarımdır. Özellikle bu eğitimlerin üzerine inşa ettiğim bilgi ve tecrübe birikimi, aile, insan ve çocuklar üçgeninde okuduğum yüzü aşkın kitap, insanlara faydalı olma isteğime yetmiyor gibi hissediyorum.

Trakya Üniversitesi Lisansım bu alana yönelişimin başlangıcıdır. Sağlık alanındaki tüm hastalıkları ve tedavi yöntemlerini çok iyi biliyor olmam, fiziksel hastalıkların çok büyük oranının psikolojik kaynaklı olması sebebiyle bu iki bilimin bir arada ne kadar etkili bir silah olabileceğini danışanlar üzerinde görebilmekteyim. Bu en büyük mutluluğumdur.

Psikolojinin derinliklerine inip özel projelerde eğitim almak ve çalışmak; Matrix, Teta Healing, Hipnoz gibi her türlü alan ile ilgili eğitimler ve argeler de  yer almak mesleğimin sosu biberidir.

‘Bilge Anne’ ismi ile psikoloji, sağlık, çocuk ve aile eksenli tüm konuları bilimsel olarak ele alıp onları en doğal haliyle size sunmak en büyük besin kaynağımdır. Bir insan değişirse dünya değişir felsefesine gönülden inanmaya çalışanlardanım. Bu yüzden tüm makale ve videoların içeriğini psikolojik arka planıyla ele alıyorum.

Bilge Anne ismiyle kendi bilgeliğime değil, bilgilendirmek istediğim tüm insanları, özellikle anneleri hedef almaktayım.

Bilge Anne olmak, yüzler kitap okuyup uygulamaya çalışmanın ötesinde, kendi iç sesine güvenmektir.

Zeynep Dizmen
Psikoterapist / Aile Danışmanı

 

Üste Git