EĞİTİM

REGRESYON TERAPİSİ

 

 

İçinize dönüş yapıp ilerlemeyi seçtiğiniz psikoterapi yolunda yöntemler birden fazladır. Asıl olan bilen biriyle ve sizi doğru yönlendirmesi ile terapinin etkileri daha fazla olmaktadır. İşte bu yöntemlerden hangisinin sizin için daha uygun olacağını birlikte karar vermek adına sizin de bilgi sahibi olmanız gerekir. İşte terapi yöntemlerinden biri olan regresyon terapisinin ne olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Regresyon Terapisi Nedir?

Regresyon terapisi psikoterapinin tıkandığı bazı noktalarda mucizevi bir çözüm olabilmektedir. Kelime anlamı ‘kaynağına inmek’ olan bu yöntemle geçmiş zamanınıza dair sorunları bile çözmeniz mümkün. Aslında geçmiş zamandan kasıt reenkarne olmuş bedenlerden çok enerji sisteminizi etkileyen bir döngü olabilmektedir. Bu yüzden regresyon almanız için reenkarnasyona inanma zorunluluğu yoktur. Regresyon terapisi ile şimdiki hayattan yani anne karnından başlayarak bugüne geldiğiniz ana kadar ve geçmiş hayatlardan getirilen sorunların kaynağına inilerek onları çözmeniz sağlanır. Örneğin kollektif bilincinizde yer etmiş atalardan getirdiğiniz inançlarınız ilişki problemlerinize, korkularınıza ve bu hayatta ilerleyememenize sebep olabilir. Regresyon seansında kişinin çok hafif bir transa girmesi yeterlidir. Genel anlamda hipnoz kadar derin değil daha bilinç ve bilinçaltının devrede olduğu bir andır. Kişi yaptığı zihinsel yolculuğun farkında, terapistin sesini ve kendi sesini duyabiliyor ama bedeni ve ruhu başka bir olayı deneyimliyor o anda. Bedendeki kasılmalar, acıların boşalması ve duygusal boşalma anları çok önemli. Beden bütün yaşanmış acıları kaydediyor. Tek seans ile genellikle konunun açığa çıkması sağlanır. Ancak kişiye bağlı olarak bazen bir bazen birkaç seansta hızlı çözümler sağlanır. Burdaki çözümün başarılı olabilmesi için her terapide olduğu gibi danışan ve terapist ilişkisi güvenilir olarak kurulmalıdır.  Özellikle regresyon terapisinde kabullenmekte zorluk çekeceğiniz konular gün yüzüne çıkabilir. İnanmakta da zorlanırken hayatınıza baktığınızda kanıtlarını görürsünüz.

regresyon

Çocuklara yapmak mümkün mü diye sorarsanız özel eğitim almış terapistler kendini ifade edebilen yaştaki çocuklara regresyon yapabilir. Orda uygulana yöntemler daha farklı olmakla birlikte 7 yaş altı çocukların transa daha kolay girebildikleri zaten bilinen birşeydir. Bu nedenle çocuklarda resimler ve oyunlar kullanılarak yapılır.

Geçmiş Yaşam Terapisi mi?

Bazen çalışmak istediğiniz konu ile ilgili çalışırken bilinçaltınızda gerilere attığınız ya da bedeninizin ve ruhunuzun enerji sisteminin etkilendiği geçmiş yaşamlardan farklı bir konuda ortaya çıkabilir. Çünkü konular bağlantısız gibi gözükse de kendi içlerinde bağlantılı ve birbirini büyüten konulardır. Örneğin hiç ilişki yaşayamayan ve bu durumdan çok mutsuz görünen bir danışanın, aslında kendi içinde yalnız kalmayı ne kadar sevip, tercih ettiğini şaşkınlıkla anlaması enteresandır. Bununla birlikte, yine aynı kişinin ister istemez kendine çekmiş olduğu davetsiz enerjiler yani eklentiler var olabilir. Onlar da yalnızlığına bir şekilde eşlik ettiğinden, kişi görüntüdeki yalnızlığının bir kurgudan ibaret olduğunu fark edemez. Eklenti enerjiler temizlenip, kişi bunun nedeninin kendi içinde yapmış olduğu bir seçim olduğunu fark edince, sorun da çözülür. Bu sadece küçük bir örnek…

 

Ve kişilerin enerjilerinin birbirini etkileyerek birlik bilincinden yola çıkılırsa, hepimiz birbirimizle bağlantı içindeyiz ve herkes birbiriyle çok komplike bir ilişki içinde. Bu yüzden affetme ve özgürleştirme çalışmaları harika sonuçlar verebilir.

 

Yorumları Görmek İçin Tıklayınız

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

Üste Git